MĘSKI KRĄG

Spotkania dla mężczyzn

"Życie to nie problem do rozwiązania;

To przygoda do przeżycia."

John Eldredge

Idea spotkań

Współcześnie mężczyźni nie mają zbyt wielu okazji do podobnego spędzania czasu w swoim gronie, są niedoceniani i pozbawieni „duszy wojownika”. Zapraszamy więc na spotkania, na których poruszamy męskie tematy szczerze i bez pozerstwa.

Wspólnie tworzymy przestrzeń zdrowych, autentycznych relacji. Poszukujemy własnych ścieżek rozwoju męskiego ducha, charakteru i siły. Wspieramy się w walce o swoje potrzeby i wartości, w klimacie przyjaźni i dobrej zabawy. Krąg działa w Krakowie od 2005 roku, będąc jedną z najstarszych tego typu grup spotkaniowych w Polsce.

Męski krąg 2013

Koncepcja klubowych, edukacyjno–rozwojowych grup dla mężczyzn powstała wśród zwykłych facetów, którzy mieli ochotę na coś więcej niż konwencjonalne spotkania przy piwie czy na rybach. Nawiązujemy do tradycji dawnych kultur, które celebrowały święta, inicjacje, polowania i wojny, w których męska solidarność okazywała swoją siłę i prawdziwe piękno. Dlatego na całym świecie powstają takie grupy, ponieważ wszyscy potrzebujemy pomocy innych, aby móc odkrywać siebie, zmieniać się i dzielić się swoimi wartościami oraz umiejętnościami.

Spotkania zaczynaliśmy poczęstunkiem, ale w dobie "koronawirusa" trzymamy dystans i higienę. Spotykamy się więc od razu w sali warsztatowej, zapalamy ogień i rozpoczynamy Krąg. Na nim - w zależności od liczby osób, tematu i nastroju - rozmawiamy w dwójkach, dyskutujemy na forum, bierzemy udział w różnych doświadczeniach. Czasami idziemy do pubu, czasami wyjeżdżamy gdzieś w góry. Co pół roku uaktualniamy tematy i potrzeby Kręgu.

Warto podkreślić, że prowadzimy spotkania Męskiego Kręgu już od niemal 15 lat, będąc w Polsce pionierami tego typu warsztatów.

Przyjdź, pogadaj, wyluzuj się – w klimacie dobrego humoru i mądrych pytań. Możesz liczyć na dobre towarzystwo, zrozumienie, wsparcie oraz inspirację na Twojej drodze życiowej. No i na małe co nieco do zjedzenia ;)

Przykładowe temat spotkań

 • Być wojownikiem dziś - męstwo, walka, agresja. Siła i kontrola siły.
 • Relacja z ojcem - nie zawsze łatwy kawałek życia.
 • Przy kobietach i z kobietami czyli emocje, związki, uwodzenie, seks... - temat obszerny :)
 • Mężczyzna w stadzie czyli nasze relacje z innymi.
 • Mężczyzna na łowach czyli o realizacji w pracy. Czy jest szansa, by obowiązek stał się pasją?
 • Dzikie serce faceta, czyli ryzyko i przygoda.
 • Bliskość, przyjaźń, potrzeby, emocje...
 • Żyć w rodzinie i przetrwać.
 • Szczęście wg facetów.

Terminy spotkań w roku 2021

 • 4 marca, 18 marca - spotkania Online (platforma Zoom)
 • 1 kwietnia, 15 kwietnia, 29 kwietnia - spotkania Online (platforma Zoom)
 • 13 maj, 27 maja
 • 10 czerwca, 24 czerwca

Wyjazdy i wyjścia Męskiego Kręgu

 • na razie zawieszone...

Audio

Wywiad z Patrykiem Lange, koordynatorem Męskiego Kręgu w latach 2013-2017

Dawno temu dwukrotne byliśmy zapraszani do programu "Przed Hejnałem" w Radio Kraków.

Informacje

Czwartki, godziny:18:00-21:00 spotkanie
Miejsce: aktualnie platforma Zoom
Składka: 30 zł 20 zł za spotkanie
Koordynatorzy: Artur Pawlik, Leszek Zawlocki
Kontakt: mk@ipri.com.pl, tel. 609 734 550; 515 098 983
Formularz zapisu

Poleć spotkanie znajomemu

Jeśli chcesz, możesz podać adres e-mail Twojego znajomego, który mógłby być tymi spotkaniami zainteresowany. Wyślemu mu wiadomość z Twoim poleceniem :)

Przyjęcie przez Grupę Active Change danych z niniejszego formularza stanowi zawarcie umowy na czas określony tj. do czasu wykonania wzajemnych świadczeń. Zgłoszenie udziału w szkoleniu/warsztatach jest ważne wraz z wpłatą kwoty za szkolenie. Bezkosztowego anulowania zgłoszenia można dokonać wyłącznie do 7 dni przed datą szkolenia pisemnie lub telefonicznie.

P.S. Zapis na szkolenie nie jest równoznaczny z przesyłaniem informacji handlowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją niniejszej usługi. Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat organizowanych wydarzeń, promocji, dodatkowych materiałów i innych bonusów, zapisz się do newslettera.