Podaruj dziecku supermoce
warsztat dla rodziców, pedagogów i opiekunów

Zdanie „żyjemy w wyjątkowym czasie” napełnia się treścią. Codziennie z każdego zakątka świata docierają do nas informacje o bardzo różnych treściach mogących powodować napięcie lub lęk. Informacje na temat wirusa, zmian klimatycznych, sytuacji politycznej i uchodźczej.

To, co możemy zrobić w zderzeniu z tym szaleństwem, to ćwiczyć równowagę wewnętrzną. Swoją i swoich dzieci. Ofiarować sobie wewnętrzny spokój, większą pewność siebie, wzmocnić poczucie wartości. Nauczyć się narzędzi pracy z emocjami, różnymi emocjami i myślami, które nas zalewają i pochłaniają naszą energię, powodują zranienie, cierpienie lub złość.

Relaksacje, praca oddechem, wizualizowanie, pobudzanie wyobraźni i praca z ciałem to nie wiedza tajemna. To bardzo naturalne formy pracy rozwojowej, które mogą być, zwłaszcza teraz, niezwykle użyteczne dla nas rodziców zarówno do pracy ze sobą jak i w relacjach z naszymi dziećmi. Uczenie się ich i eksperymentowanie z nimi pozwala na wyjście poza schematy i pomaga doświadczać życia w pełniejszy sposób. Łatwiej radzić sobie z problemami, wyzwaniami i stresem.

Wyobraźnia jest jak mięsień, warto go ćwiczyć, warto wiedzieć jak to robić, żeby wykorzystywać mocniej niezwykły potencjał naszego umysłu i ciała.

Dzięki warsztatom:
 • Poznasz i przećwiczysz narzędzia pracy z natłokiem negatywnych myśli (narzędzia defuzji), dowiesz się jak korzystać z nich w relacji z dziećmi.
 • Poznasz i przećwiczysz pracę z oddechem, dowiesz się jak uczyć tego dzieci.
 • Nauczysz się różnych technik relaksacyjnych.
 • Poznasz i przećwiczysz sposoby pobudzania wyobraźni i kreatywności.
 • Dostaniesz dodatkowe narzędzia do pracy z dziećmi nad trudnymi emocjami, problemami i stresem.
 • Dowiesz się jak wizualizacja może pomóc tobie i twojemu dziecku w lepszym funkcjonowaniu na co dzień oraz radzeniu sobie z wyzwaniami.
Treści warsztatu:
 • Rozmowy z gderającą głową – ćwiczenia defuzji czyli wychodzenia z zalewającego nas (i dzieci) potoku negatywnych myśli.
 • Daj przestrzeń emocjom – Techniki akceptacji i odpuszczania nieprzyjemnych emocji. Ćwiczenia uważności i wyłączania automatycznego pilota (jak nie dać się porwać złości).
 • Ćwiczenia oddechowe – Co nasze ciało może nam o nas powiedzieć.
 • Spotkanie z wewnętrznym dzieckiem. Jak poprzez metaforę i obraz dotrzeć do wewnętrznych potrzeb.
 • Ćwiczenie wizualizacji – od pomarańczy do całych światów – Dlaczego to ważne? Praktyczne sposoby i zastosowania. Różnice pokoleniowe i rodzące się z nich wyzwania.
 • Praca z metaforą – jak i po co?
 • Praca z symbolem, piaskiem i przestrzenią – elementy narzędzi Sandplay Therapy w rozmowie z dzieckiem o jego problemach, wyzwaniach i zasobach.
 • Tworzenie scenariuszy cywilizacyjnych dostosowanych do potrzeb życiowych.
 • Nieco wiedzy o treningu mentalnym i pracy mózgu – praca nad wspierającym dialogiem wewnętrznym poprzez wizualizacje.
 • Scenki wizualizacyjne – Jak dzięki wyobraźni lepiej radzić sobie z wyzwaniami życiowymi.
 • Zdefiniowanie własnego stylu rodzicielstwa i komunikacji z rodziną, przyjrzenie się swoim schematom działania i zbudowanie strategii wspierających i korygujących.
Adresaci:

Dla rodziców, opiekunów, pedagogów i innych specjalistów pracujących z dziećmi. Na warsztacie dostaniesz narzędzia, które pomogą zarówno tobie jak i dziecku i waszej relacji.

Cele warsztatów

Rozwijanie i wzmacnianie kompetencji rodzicielskich i wychowawczych

Przewidywane efekty uczestnictwa w warsztacie
 • Zdobycie technik i narzędzi do pracy z dziećmi
 • wzrost samoświadomości
 • Wzmocnienie pewności siebie, wzrost samooceny i samoakceptacji
Informacje
Prowadzące: Martyna Broda i Agata Rutkowska
Termin: 20-21 listopada 2021
Godziny: 10.00-18.00
Miejsce: Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego (Kraków, ul. Powroźnicza 6/2)
Inwestycja: 650 zł brutto
Cena zawiera: warsztaty, materiały szkoleniowe, kawę i przekąski, zaświadczenie uczestnictwa w zajęciach.

Wpłaty należy dokonać na konto Alior Bank:
98 2490 0005 0000 4500 5597 0136
z tytułem "Warsztaty dla rodziców".

Pamiętaj, jeżeli:
- jesteś chora(y), występują u ciebie objawy infekcji (gorączka, kaszel, katar, wysypka bóle mięśni, biegunka, bóle gardła, inne nietypowe objawy)
- miałaś(eś) kontakt z kimś zakażonym w ostatnich 14 dniach
- w ostatnich 14 dniach byłeś lub jesteś objęty kwarantanną, albo ktoś z twoich domowników
jest to przeciwskazanie do udziału w jakichkolwiek zajęciach stacjonarnych. Przed rozpoczęciem zajęć otrzymasz oświadczenie do podpisania (dotyczące twojego stanu zdrowia jak wyżej), możemy też sprawdzać temperaturę bezdotykowym termometrem.

O trenerkach prowadzących
Agata Rutkowska - coach, psychoterapeutka, pedagog
Towarzyszę swoim klientom w drodze do siebie, do wewnętrznej wolności, spokoju i pogody ducha. Ta wolność wyraża się w pełnym, integralnym doświadczaniu siebie tu i teraz, z akceptacją swojej przeszłości, swoich wad i zalet, siebie złożonej/go z ducha, ciała, emocji i umysłu.
W życiu zawodowym zaliczyłam drogę od specjalisty do prezesa. Zarządzałam firmą informatyczną i szkoleniową. Koordynowałam projekty promocyjne dla spółek skarbu państwa. Prowadziłam szkolenia ze sprzedaży, zarządzania, budowania strategii i innowacji. Moja droga do bycia coachem i terapeutką była długa i kręta.
Obecnie jestem matką trójki dzieci (dwóch córek i synka), właścicielką firmy, coacherką, trenerką biznesu i psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkoły. Piszę i nagrywam medytacje i relaksacje.
Łącząc te wszystkie role przerobiłam już w swoim życiu perfekcjonizm, pracoholizm, work life blance i cieszę się, że mam to za sobą. Teraz praca to moja pasja. Stale poszukuję i rozwijam się, pamiętając jednak, jaki spokój może być w ciszy.
Link do Szeptanek - medytacji i relaksacji.

Martyna Broda - coach, trenerka, pedagog
Moją ścieżkę zawodową i życiową najlepiej oddaje metafora podróży z dwoma pasażerami pod rękę: lękiem i odwagą. Jako dziecko i młoda kobieta z ogromną dozą nieśmiałości i wrażliwości, zawsze porywałam się na wyzwania wykraczające teoretycznie poza moje możliwości.
Dziś najbardziej dumna jestem z tego, że udało mi się połączyć te dwa skrzydła: wrażliwość z siłą oraz, że dzięki moim działaniom zawodowym mogę wpływać na dobrostan i działania innych.
Jedną z najważniejszych ról życiowych jakie pełnię jest rola mamy co nieustannie napawa mnie wdzięcznością. Moje dzieci otworzyły przede mną nowe światy. Dzięki nim i pracy z nimi, zaczęłam realizować warsztaty w szkole podstawowej oraz napisałam książkę z relaksacjami i wizualizacjami dla dzieci, która została doceniona między innymi przez fundację Zaczytani.
Zawodowo jestem metodykiem, certyfikowanym coachem i trenerem biznesu. Jednocześnie jestem przedsiębiorcą, lektorem języka angielskiego i hiszpańskiego. Realizuję sama lub w zespołach: szkolenia, warsztaty, coaching, mentoring, moderację, audyty oraz projekty doradcze. Specjalizuję się w tematach związanych z efektywnością zespołów i współpracą, zarządzaniem, komunikacją, rozwojem kompetencji osobistych i innych.
Link do książki
Wywiad z Martyną
Wywiad o książce w Focus
Formularz zapisu

Dane do faktury

Poleć szkolenie znajomemu

Jeśli chcesz, możesz podać adres e-mail znajomej/znajomego, którzy mogliby być tym warsztatem zainteresowani. Wyślemy im wiadomość z Twoim poleceniem :)

Brak danych do wystawienia faktury (NIP), skutkuje wystawieniem paragonu bez możliwości otrzymania faktury (w związku ze zmianą przepisów od dnia 1 stycznia 2020 r.).

Przyjęcie przez Grupę Active Change danych z niniejszego formularza stanowi zawarcie umowy na czas określony tj. do czasu wykonania wzajemnych świadczeń. Zgłoszenie udziału w szkoleniu/warsztatach jest ważne wraz z wpłatą kwoty za szkolenie. Bezkosztowego anulowania zgłoszenia można dokonać wyłącznie do 7 dni przed datą szkolenia pisemnie lub telefonicznie.

P.S. Zapis na szkolenie nie jest równoznaczny z przesyłaniem informacji handlowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją niniejszej usługi. Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat organizowanych wydarzeń, promocji, dodatkowych materiałów i innych bonusów, zapisz się do newslettera.