O nas
Historia

Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego jest ośrodkiem prowadzonym przez Grupę Active Change, który powstał w październiku 2005 roku. Prowadzimy kursy, szkolenia, warsztaty, badania, coaching oraz psychoterapię.

W pierwszych latach działalności organizowaliśmy jedno i dwudniowe szkolenia głównie dla pedagogów i psychologów, oraz krótkoterminowe i długoterminowe grupy wsparcia. Powstał wtedy m.in. "Męski Krąg" - grupa rozwojowa dla mężczyzn oraz "Klub Coacha", który zrzeszał i wspierał coachów. Od 2007 roku rozpoczęliśmy współpracę z biznesem, widząc tam potrzebę rozwoju w obszarze tzw. kompetencji miękkich. Pierwsza nasza siedziba mieściła się w kameralnym lokalu na poddaszu przy ul. Długiej.

Wiosną 2008 roku uruchomiliśmy największy w Polsce kurs zawodowego coachingu pod nazwą Szkoła Profesjonalnego Coachingu. Wkrótce potem przenieśliśmy się do nowego lokalu przy ul. Księcia Józefa, gdzie mogliśmy szerzej rozwinąć skrzydła. Rozpoczęliśmy także bardziej intensywne działania w organizacjach, prowadząc szkolenia i procesy coachingowe.

2012 i 2013 rok obfitował w ciekawe wydarzenia takie jak konferencja "Człowiek w procesie zmian", na której spotkali się coachowie, psychoterapeuci i pedagodzy. Zorganizowaliśmy również tygodniowe "Festiwale coachingu". Angażowaliśmy się w ramach różnych projektów unijnych. Nasza Kadra powiększyła się i wyspecjalizowała. Szkoła coachingu otrzymała jako pierwsza akredytację Izby Coachingu oraz akredytację Małopolskiego Kuratora Oświaty. Naszej firmie został również przyznany znak jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych. Wyremontowaliśmy lokal przy ul. Powroźniczej 6/2, gdzie obecnie się znajdujemy i uczyniliśmy z niego miejsce przyjazne - zarówno dla naszych Klientów, jak i Współpracowników.

Od września 2015 roku mamy status Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego. Przez ostatnie lata rozszerzyliśmy ofertę szkoleniową o najnowsze podejścia psychoterapeutyczne (głównie z obszaru tzw. "III fali" podejść poznawczo-behawioralnych, stając się ośrodkiem promującym nowoczesne i zarazem sprawdzone techniki i narzędzia w pracy z ludźmi. Wciąż staramy się dbać o jak najwyższą jakość usług, pamiętając równocześnie o dobrej atmosferze.

15 lat IPRI - galeria zdjęć
Misja

Naszym celem jest:

  • wspieranie osób i organizacji
  • pomaganie w szeroko pojętym rozwoju i integracji osobowości
  • edukacja psychologiczna, pedagogiczna i biznesowa
  • zwiększanie kompetencji osobistych i społecznych
  • promocja coachingu jako profesjonalnej metody
  • oferowanie psychoterapii dla ludzi, którzy jej potrzebują
  • działanie w opariu o uczciwość i wysoką jakość usług

W zakresie naszych zainteresowań znajduje się poznawanie, badanie, rozwijanie oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat możliwości ludzkiego potencjału - szukamy technik i metod rozwoju osobistego wraz z ogromem możliwości, które dają najnowsze zdobycze psychologii i innych nauk humanistycznych. W tym zakresie preferujemy narzędzia oparte na badaniach naukowych.

Klientom indywidualnym pomagamy przepracować problemy, zwiększyć motywację, wskazywać nowe możliwości i ostatecznie podnieść jakość ich życia. Do dyspozycji mamy szerokie spektrum działania - od wsparcia terapeutycznego, poprzez coaching, mediację, aż po różne formy warsztatów, treningów i grup wsparcia. Nowe umiejętności i zdolność radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych nasi klienci zdobywają na bazie własnych doświadczeń z poszanowaniem dotychczasowej wiedzy i systemu wartości, który wyznają.

Wpieramy również organizacje i grupy ludzi w kierunku bardziej harmonijnej współpracy i doskonalenia kompetencji. Pomagamy zlokalizować źródła kryzysów, szukamy możliwości rozwiązywania konfliktów, doradzamy w obszarze zarządzania i relacji interpersonalnych, a także oferujemy coaching jako nowoczesną metodę dynamicznego rozwoju. Kierujemy się tutaj przede wszystkim myśleniem systemowym, sięgając do psychologii, socjologii, antropologii i zarządzania. Bliskie nam są humanistyczne wartości w biznesie.

Każdego człowieka traktujemy integralnie, uwzględniając psychikę, emocje, ciało i wymiar duchowy. W swojej pracy szkoleniowej i terapeutycznej stosujemy osiągnięcia współczesnej psychologii i psychoterapii (m.in. terapię gestalt, terapię poznawczą, behawioralną, psychodynamiczną, systemową, skoncentrowaną na rozwiązaniach, jak również metody pracy z ciałem).

Przestrzegamy standardów zawodowych i kodeksu etycznego, a nasza praca poddawana jest stałej kontroli jakości i superwizji. Organizowane przez nas szkolenia prowadzą doświadczeni trenerzy, którzy dbają o Uczestników i o jakość swojej pracy. Staramy się również, aby obsługa warsztatów była sprawna i życzliwa. Nasi Klienci mają gwarancję dobrze wykonanych usług rozwojowych, co potwierdza przyznanie nam certyfikatu jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych.

Ludzie

Ludzie są dla nas najważniejszą wartością. Zależy nam na tym, żeby i ci, którzy do nas przychodzą jako Klienci, i ci, z którymi współpracujemy czuli się dobrze w przestrzeni Instytutu. Uczestnicy szkoleń, przyjaciele, znajomi – wszyscy dokładają cegiełkę do tego, aby „Powroźnicza 6/2” była miejscem niepowtarzalnym, gdzie sympatyczna atmosfera sprzyja uczeniu się i dokonywaniu zmian w swoim życiu.

Zespół trenerów, dbający o własny nieustający rozwój, podnoszenie kompetencji, oprócz wnoszonej wiedzy pomaga nam tworzyć miejsce, gdzie nie tylko odbywają się znakomite szkolenia, ale gdzie ludzie chcą się ze sobą spotykać i rozwijać.

Z naszymi psychoterapeutami i coachami można umówić się bezpośrednio i mieć pewność, że są to fachowcy z powołania.

Poznaj nasz zespół
Opinie
Opinie uczestników warsztatów:

Kompetentni trenerzy, ciekawe szkolenia, otwartość na potrzeby. Za każdym razem czuję się jak "członek rodziny". Dzięki!

Magda Skowron

IPRI to nie miejsce. To przygoda, stan umysłu :)

Uczestnik zajęć

Szkoła profesjonalnego Coachingu to miejsce, które nie tylko przygotowało mnie do zawodu, ale pomogło mi poprawić jakość mojego życia oraz postawiło na mojej drodze niesamowitych i wartościowych ludzi. To najlepszy prezent jako mogłam sobie podarować.

Małgorzata Szecewska

(...) SPC pozwoliło mi rozwinąć się w wymiarze osobistym i zawodowym. Znalazłam tu wiele inspiracji do zmiany. A co najważniejsze - czuję się dobrze przygotowana do bycia coachem i wiem, że mogę nim być.

dr Sonia Rzeczkowska

Uwaga, ta szkoła zmienia! Jeśli chcesz pozostać w miejscu, w którym jesteś - nie przychodź tutaj. Natomiast, jeśli jesteś gotów wznieść się na wyżyny Swoich możliwości, odkryć swój potencjał i spojrzeć na Siebie i innych z głębszego poziomu - to dla Ciebie. Wspaniali prowadzący, super atmosfera, bardzo obszerny materiał, przekazywany w ciekawy sposób - to cechy charakterystyczne tej szkoły.

Dziękuję za wszystko, co mi daliście i polecam Was całym sercem!!!

Agnieszka Śmieszek

Jestem bogatsza o wiedzę z zakresu różnorodnych metod wykorzystywanych w coachingu. Miałam możliwość przećwiczenia tej wiedzy na moich koleżankach i kolegach z kursu. Całemu szkoleniu towarzyszyła wspaniała atmosfera sprzyjająca rozwojowi i radosnemu przyswajaniu wiedzy. Największą jednak dla mnie wartością wyniesioną ze Szkoły to ludzie, którzy towarzyszyli mi w tej drodze i przyjaźnie, które mam nadzieję zawiązałam na długo.

Barbara Maszewska-Polek

Leszek jest profesjonalnym trenerem, dysponującym szeroką gamą technik i niekonwencjonalnych rozwiązań, a jego szkolenia pozwalają nie tylko usunąć problemy i ograniczenia, ale także zbudować wspaniałe, optymistyczne podejście do życia. Gorąco polecam!

Szymon Wieloch

Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego przy ulicy Powroźniczej 6 to dla mnie komfortowe miejsce na prowadzenie sesji zarówno coachingowych jak i psychologicznych. Lokalizacja budynku, gabinet urządzony w kolonialnym stylu, dostęp do czyściutkich toalet, możliwość skorzystania z kuchni to tylko niektóre atuty tego miejsca. Największą zaletą jest jednak to, że wchodząc do gabinetu czujesz, że to Twoje miejsce efektywnej pracy :) Wyciszone drzwi sprawiają, że po ich zamknięciu zostajesz w swoim coachingowo - psychologicznym świecie tylko z klientem, a personel wykazujący się dużą inteligencją, tuż po przywitaniu "rozpływa się" dając Ci przestrzeń na swobodną pracę.

Agata Stawarz – coach