IPRI on-line

Skondensowana wiedza dla Ciebie

Ideą tych warsztatów jest przekazywanie wiedzy i umiejętności poprzez pracę zdalną. Projekt IPRI on-line powstał w odpowiedzi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa i pewnie zostaniemy już z Wami częściowo w formie pracy zdalnej. Przygotowaliśmy nowy cykl spotkań - tym razem z Natalią Harasimowicz, psycholożką i coachem. Będziemy dzielić się naszym know-how i doświadczeniem, z tymi, którzy chcą się uczyć w zaciszu swojego domu. Oczywiście zapraszamy też na Powroźniczą, na warsztaty i kursy stacjonarne! :)

Najbliższe seminaria on-line:

1. Czy taki straszny, jak go malują? LĘK.

Potrafi paraliżować, mrozić, prowokować do zachowań, o które nigdy byśmy siebie nie podejrzewali. Nielubiany i niewypraszalny towarzysz, motyw przewodni rozmów w gabinecie terapeutycznym, prowokator milczenia w sytuacjach towarzyskich. Łapie za gardło, podnosi tętno, mnoży niechciane myśli. Próbujemy się go pozbyć, tworzymy mniej lub bardziej skomplikowane rytuały, budujemy zasieki i zabezpieczenia. Ale on wciąż (lub tym bardziej) wraca. A może w takim razie czas go lepiej poznać? Posłuchać co ma do powiedzenia, po co przyszedł, zapoznać się z jego funkcjami, poznać jego rodzinę?
Podczas spotkania dowiemy się czym jest lęk, jakie są rodzaje zaburzeń lękowych, kiedy zgłosić się po pomoc, zrobimy autodiagnozę swojego poziomu lęku i zastanowimy się jak się z nim jeśli nie zaprzyjaźnić, to chociaż zakolegować.

Adresat: Każdy, kto wspiera ludzi w rozwoju. To warsztat, z którego skorzystają psycholodzy, psychoterapeuci, coachowie, nauczyciele, lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, trenerzy umiejętności osobistych i wiele, wiele innych profesji. Zapraszam! :)

Prowadząca: Natalia Harasimowicz
Termin: 22 czerwca 2021, godz. 19:00-20:30

2. Smętek to, czy już w przepaść spadanie? DEPRESJA.

Marazm, niemoc, bezruch, chmurność, przygnębienie, chandra, melancholia, splin, ponurość, żałość, rezygnacja, zniechęcenie, dołek, apatia, anhedonia… Prawdopodobnie każdy z nas doświadczył tych stanów ducha i odnalazł się choć w jednym z powyższych określeń. Stan depresyjny spotka praktycznie każdego z nas przynajmniej raz w ciągu naszego życia. Warto więc przyjrzeć się bliżej chorobie XXI wieku, aby nie zadomowiła się w nas przewlekle lub na stałe.
Podczas spotkania dowiemy się czym jest depresja, jakie są różnice między nią a smutkiem, jakie są objawy depresji i czy to czas aby zgłosić się po pomoc. Poznamy narzędzia do samodzielnej diagnozy objawów depresyjnych i zasady profilaktyki antydepresyjnej.

Prowadząca: Natalia Harasimowicz
Termin: 06 lipca 2021, godz. 19:00-20:30

3. Bo w tym cały ambaras, żeby dwoje chciało naraz. KONFLIKTY.

Kto nie lubi konfliktów, niech pierwszy kliknie: wezmę udział w spotkaniu. Jak świat społeczny długi i szeroki, tak konflikty pojawiają się zawsze i wszędzie. Ujawnione i skrywane, ciche i wybuchowe, o pieniądze, wartości, styl życia, kolejność zwiedzania zabytków, o kota, psa, chomika, o parówkę jak i o marchewkę. Nie znikną, więc pouczmy się jak z nimi żyć.
Na tym spotkaniu omówimy najbardziej funkcjonalny podział rodzajów konfliktów, zdiagnozujemy własny styl reagowania w sytuacjach konfliktowych i pomyślimy do czego konflikty mogą się nam przydać i jak zmienić je z przykrej konieczności na sprzyjający nam proces. Porozmawiamy także o naszych przekonaniach związanych z sytuacją konfliktu, bo często nie taki konflikt zły, jakim go malują.

Prowadząca: Natalia Harasimowicz
Termin: 20 lipca 2021, godz. 19:00-20:30

4. Dobre złego początki... MOBBING.

W firmie jak w rodzinie. Często wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach. Zwykle nasza historia z mobbingiem w tle zaczyna się bajkowo… Radość z zakończonej pozytywnie rekrutacji. Poczucie wyjątkowości, bo wybrano właśnie nas spośród wielu kandydatów. Wizja ciekawych wyzwań zawodowych, ścieżka awansu, mili współpracownicy i motywujący szef. Początkowo może tak być, ale z dnia na dzień zaczynasz dostrzegać, że twoja motywacja do pracy spada, podobnie jak nastrój i samoocena. Nie wiesz dlaczego. Możliwe, że to co miało być dla Ciebie dobrym miejscem, stało się domem pełnym stresu, poczucia niekompetencji reżyserowanego przez niby niewinne uwagi, znaczące spojrzenia, czy wymowne milczenie. Zamiast rozwoju zawodowego pojawia się bezradność, zamiast zadowolenia z pracy, ból brzucha, gdy musisz tam iść. Jeśli utożsamiasz się choć z fragmentem powyższego opisu, to spotkanie jest dla ciebie.
A nawet jeśli nie, to i tak przyjdź posłuchać. O mobbingu warto się uczyć, ponieważ jest to zjawisko powszechne. A umiejętność nazwania tego co się dzieje jest pierwszym krokiem do zmiany. Na spotkaniu mobbing zostanie więc zdefiniowany, skategoryzowany i obejrzany z różnych stron. Porozmawiamy o charakterystyce osoby stosującej mobbing i sytuacjach w jakich mobbing się chętnie pojawia. Omówimy skutki mobbingu i sposoby, jak mu przeciwdziałać.

Prowadząca: Natalia Harasimowicz
Termin: 03 sierpnia 2021, godz. 19:00-20:30

Pozostałe informacje

Przestrzeń: platforma Zoom - Uczestnicy otrzymają linka
Uwaga! Ze względów organizacyjnych, zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej 24 godziny przed rozpoczęciem spotkań.
Koszt jednego modułu: 30 zł

Jeśli wybierasz więcej niż 1 warsztat, wpłać, prosimy odpowiednią wielokrotność ceny.
Wpłaty należy dokonać na konto Alior Bank:
98 2490 0005 0000 4500 5597 0136 z tytułem warsztatu.

Formularz zapisu

Wybierz terminy:

Dane do faktury

Poleć szkolenie znajomemu

Jeśli chcesz, możesz podać adres e-mail znajomej/znajomego, którzy mogliby być tym warsztatem zainteresowani. Wyślemy im wiadomość z Twoim poleceniem :)

P.S. Zapis na szkolenie nie jest równoznaczny z przesyłaniem informacji handlowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją niniejszej usługi. Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat organizowanych wydarzeń, promocji, dodatkowych materiałów i innych bonusów, zapisz się do newslettera.